turystyka szczecina i okolic – o mnie

Jestem pracownikiem muzeum, więc historia nie jest mi obca. Uważam, że każdy człowiek powinien znać historię – swojego kraju oraz regionu, w którym mieszka. Bez jej znajomości ciężko nam tak naprawdę szczerze pokochać swoją ojczyznę, nie doceniamy tego, co nasi przodkowie zrobili dla nas.

Praca w muzeum to prawdziwa pasja

Wbrew pozorom, praca w muzeum nie musi być monotonna ani nieciekawa. Codziennie mogę obcować z różnymi ludźmi, niektórzy z nich podzielają nawet moje zamiłowanie do historii. To miłe, kiedy ktoś docenia naszą pracę i zadaje szczegółowe pytania na temat zabytków, jakie mamy w muzeum. Być może nie jest to tak ekscytująca czy pełna adrenaliny praca jak np. kierowcy Formuły 1 czy muzyka rockowego, jednak uważam, że ma ona wiele zalet. Historią interesuję się tak naprawdę od najmłodszych lat i odkrywanie nowych ciekawostek jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. Jeśli choć jedną osobę uda mi się „zarazić” swoją pasją, to odczuwam z tego powodu szczęście – moja misja została spełniona.
Proponuję zdjęcie eksponatu w muzeum

Moja praca to wyzwanie

Praktycznie każdego dnia moja praca udowadnia mi, że nie wiem jeszcze wszystkiego o świecie i jego losach. Każdy z nas z pewnością ma zarys historyczny swojego regionu, jednak są pewne tajemnice, które zostaną odkryte po wielu latach – lub nie zostaną odkryte w ogóle. To właśnie sprawia, że do pracy każdego dnia przychodzę z uśmiechem na twarzy. Nasze muzeum cieszy się dość dużą popularnością, a eksponaty nieraz wzbudzają dużą sensację. Moim marzeniem jest, aby wszyscy poznali historię naszego kraju i wiedzieli, dlaczego nasz kontynent wygląda tak, a nie inaczej. W muzeum mile widziani są nie tylko miejscowi, ale przede wszystkim turyści – dzięki którym wiedza o naszym regionie może szerzyć się na całą Polskę. Wybranie się do muzeum może być ciekawą odskocznią od codziennych obowiązków czy oderwanie się od zmartwień. Zachęcam do tego, by raz na jakiś czas odwiedzić to wyjątkowe miejsce.