Szlaki turystyczne w Szczecinie

 Turysta przyjeżdżając do jakiegoś miejsca prawdopodobnie będzie przede wszystkim oczekiwał, że wszystko będzie oczywiście zorganizowane na odpowiednim poziomie i to zwiedzanie będzie przyjemnością. Szukanie miejsc do zwiedzania, zastanawianie się gdzie się skierować to najgorsze co może się przydarzyć na wyjeździe turystycznym. Dlatego oczekujemy od miast, które odwiedzamy takiego oznakowania szlaków turystycznych, że bez problemu będzie można sobie z nimi poradzić. I tutaj właśnie Szczecin zasługuje na uwagę, ponieważ szlaki turystyczne w mieście są rzeczywiście świetnie nakreślone i przybywając do tego miasta można oczekiwać doskonałych warunków do uprawnia turystyki. Każdy kto w mieście się pojawi powinien więc wyjechać zadowolony z tego w jakich warunkach się znalazł i co miał okazję zobaczyć. Skoro więc Szczecin jest tak dobrze zorganizowany to dlaczego nie jest również tak dobrze wypromowany. To rzeczywiście dość istotny problem, bo niewykorzystanie potencjału turystycznego to chyba największy problem wielu naszych ośrodków miejskich.

Wyjazd turystyczny do Szczecina

Wzorem wielu miast w Europie także Szczecin zdecydował się na wyznaczenie swojego szklaku pieszego w mieście, który został przygotowany w formie czerwonej przerywanej linii, która znajduje się na chodnikach i ciągnie się przez cały szklak. Na jego trasie pojawiają się czterdzieści dwa miejsca, które są najważniejsze dla miasta i zasługują na poznanie. Obok każdego z nich znajduje się numer oraz informacja, dzięki której będzie można poznać to miejsce od strony historycznej. Jeśli chodzi o ten czerwony szlak turystyczny wydaje się, że jest to najważniejsze turystycznie miejsce pod kątem tych osób, które przyjeżdżają miasto zwiedzić. Włodarze miasta zdecydowali się na wyraźne oznaczenie takiego szklaku w związku z 750 leciem miasta i okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ turyści wyjeżdżający z miasta oceniają, że dzięki temu będzie można się tam łatwiej połapać, rzeczywiście wiadomo co chce się zobaczyć i to na pewno duży plus dla tego szlaku.
Szlak czerwony, który omawiamy zaczyna się i kończy przy dworcu w Szczecinie, dlatego można powiedzieć, że na tracie 7 km, które liczy ten szlak turysta będzie miał okazję zatoczyć koło i wrócić w to miejsce, z którego ruszał. Jak pojawiamy się tam samochodem na pewno będzie to korzystna opcja. Na trasie znajdują się 42 dwa obiekty, a więc będzie to dość wyczerpująca trasa, ale dzięki temu dostaniemy historię Szczecina w pigułce. Znajdują się bowiem na tym szlaku wszystkie istotne miejsca jakie mamy w Szczecinie i które rzeczywiście warto będzie zwiedzić.
Decydując się na ten szlak zobaczymy część średniowiecznych murów, najważniejsze, historyczne kościoły, słynny Most Długi, ratusz i rynku. Na trasie pojawią się Pomniki znanych Polaków, znajdzie się również miejsce dla trasy zamkowej znajdującej się na wschodnim brzegu Odry. Jednym słowem mówiąc można określić ten szlak jako miejsce, gdzie turysta będzie miał okazję zobaczyć to wszystko co istotne dla miasta, to co decyduje o jego historii sprawia, że to miejsce w ramach którego zobaczymy to co powinniśmy zobaczyć i wyjeżdżając z miasta będziemy je dogłębnie znali.

Szlak Złoty

Drugi szlak turystyczny, na który można zwrócić uwagę to szlak Złoty, który jest nieco dłuższy, dlatego można tutaj połączyć wyprawę rowerową z pieszą i w ten sposób będzie można go całego zobaczyć. W sumie to 22 punkty w Szczecinie. Szlak zacznie się przy Zamku Książąt Pomorskich i kierować się będzie Aleją Jana Pawła II przez park, jeziorko Rusałka do Parku Kasprowicza, skąd będzie się można wybrać na zielone tereny rekreacyjne, które znajdują się na terenie miejsca. Nad jeziorem Głębokie szlak rowerowy będzie można porzucić na rzecz rowerka wodnego albo kajaka. Dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek szlak będzie atrakcyjny, ponieważ jego zakończenie to park linowy o różnych stopniach trudności.